Забезпечуємо дотримання прав людини під час війни у Сумській громаді

29.05.2026

 

 

 

Регіональне представництво Омбудсмана в Сумській області підбило підсумки із захисту прав людини за 2025 рік та презентувало звіт про 3 роки роботи.

​Начальник Сумської ОВА Олег Григоров подякував регіональному представництву офісу Омбудсмана за системну та професійну роботу, що стала справою честі тих, хто відстоює права людини на Сумщині. Саме за ці пріоритети і віддають свої життя наші захисники.

«Війна нівелювала основне право людини – на життя, знищуючи цивільне населення. Захист прав і свобод сумчан та забезпечення їхньої безпеки – основа розвитку громади», – наголосив начальник Сумської міської військової адміністрації Сергій Кривошеєнко.

​Під час виступу представниця Омбудсмана в Сумській області Тетяна Мироненко окреслила низку критичних викликів у сфері захисту прав людини в умовах воєнного стану, які потребують негайного реагування та системних змін у державних підходах.

​Ключові напрямки роботи регіонального представництва Омбудсмана в Сумській області в минулому та поточному роках:

  • ​системна робота над поверненням депортованих та примусово переміщених дітей;
  • ​комплексна взаємодія з родинами військовополонених і зниклих безвісти українських захисників;
  • ​повернення українських громадян з-за кордону та створення умов для їхньої реінтеграції;
  • ​опрацювання та реагування на звернення щодо ознак порушення прав громадян під час мобілізаційних заходів;
  • ​вирішення складних питань ідентифікації тіл та правовий супровід розшуку зниклих безвісти;
  • ​моніторинг та запуск масштабних перевірок стану готовності укриттів і бомбосховищ;
  • ​реалізація функцій Національного превентивного механізму (НПМ) на території області.

​«Справжня демократичність держави перевіряється саме зараз: чи здатна вона утримати зв’язок зі своїми громадянами під час війни», –  підкреслила у своєму виступі Тетяна Мироненко.

​Регіональне представництво Омбудсмана продовжує безперервний моніторинг дотримання прав людини в Сумській області, працює над вдосконаленням нормативно-правової бази задля надійного захисту кожного громадянина.